Posted by admin On Luty - 14 - 2015 Komentowanie nie jest możliwe

Jak zajść w ciążę? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Dzisiaj coraz częściej słyszy się o tym, że wiele z nas ma problem z tym, aby zostać mamą. Oto kilka rzeczy, które powinnyście wiedzieć, zanim podejmiecie decyzję o macierzyństwie.

Jak zajść w ciążę

Pierwsze przygotowania

Wiele kobiet zaczyna dbać o siebie dopiero w chwili zapadnięcia decyzji o ciąży oraz podjęcia starań o dziecko. Dni, tygodnie, miesiące mijają i okazuje się, że wbrew temu, co się powszechnie mówi, zajście w ciążę wcale nie jest takie łatwe. Od razu w głowie pojawia się milion pytań, wątpliwości i przede wszystkim obaw. Prawda jest taka, że na ciążę ? oprócz nas samych ? musi być również gotowy nasz organizm i to on bardzo często ma ostateczne zdanie. Zanim zaczniemy obliczać dni płodne i całe noce spędzać na staraniach o dziecko, warto wcześniej się do tego przygotować. Pierwszą rzeczą, jaka zmniejsza nasze szanse na potomstwo, jest niezdrowy tryb życia ? praca po 10-11 godzin, stres, nerwy, bark chwili spokoju, zapracowane weekendy, brak wolnego czasu. Nawet jeśli w takiej sytuacji uda nam się zajść w upragnioną ciążę, są małe szanse na to, że ją donosimy. Pierwsza myśl o dziecku to znak, że należy zwolnić, pomyśleć o sobie, zacząć dbać o to, co robimy, jemy i myślimy. Zmiana diety, więcej odpoczynku oraz sportu to podstawa.

Starania o dziecko

Czas starań o dziecko to również czas dużych zmian. Przede wszystkim dobrze jest odstawić wszelkie używki ? zmniejszyć ilość wypijanej kawy, odstawić alkohol i papierosy. Jeżeli zrobimy to dopiero w chwili, kiedy dowiemy się, że jesteśmy w ciąży, to może być zbyt duży szok dla organizmu. Kolejną jakże ważną rzeczą jest odpowiednia dieta ? dużo warzyw, owoców, nabiału, ryb i mięsa. Pamiętajmy również o tym, że sport to zdrowie. Jazda na rowerze, bieganie, basen pomagają dotlenić organizm, co wpływa na niego niezwykle pozytywnie. Warto pamiętać o tym, że te wszystkie zalecenia nie dotyczą tylko pań, ale również przyszłych ojców. Chipsy i piwo czas zastąpić orzechami i sokiem pomarańczowym. Dobrze jest też być pod stałą kontrolą lekarza, aby wykluczyć jakiekolwiek dolegliwości czy powikłania, które mogą stanąć nam na przeszkodzie do macierzyństwa.

Zmiana swojego trybu życia dotyczy nie tylko tych z nas, które są w ciąży, ale przede wszystkim tych, które dopiero planują w niej być. Przygotowanie organizmu do przyjęcia dziecka to bowiem niezwykle ważne zadanie.

Comments are closed.