Posted by admin On Styczeń - 8 - 2017 Komentowanie nie jest możliwe

Produkujący kosmetyki od początków swej branży wyprzedzali się w lansowaniu coraz to nowszych, „cudownych” związków i stosowaniu jeszczeciekawszych i porywająco brzmiących komponentów. Maraton ten doprowadził tymczasem do sytuacji takiej, że każdego dnia na skórę nakładamy krocie sztucznych odczynników. Większość z nich po jakimś czasie dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W opozycji do tego postmodernistycznego pociągu kształtuje się coraz tłumniej popularna ekologiczna kosmetyka.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od kilkunastu lat obserwujemy prąd zasadzający się na występowaniu w kosmetykach składników wynikłych z roślinnego ekosystemu. Nader często są to półfabrykaty dobrze znajome minionym pokoleniom. Drugą młodość przeżywają naturalne produkty, jak woda różana olej rycynowy i tym podobne wyciągi z roślin, czy glinki. Jak grzyby po deszczu rodzą się także korporacje wystawiające na sprzedaż stuprocentowo naturalne produkty pielęgnacyjne, czyli takie, w jakich składzie nie ma najmniejszego udziału chemicznych substancji.

Które kosmetyki pochodzenia naturalnego warto nabyć oraz dlaczego?

Wiele kobiet obserwuje dodatnie skutki i decyduje się w zupełności przejść na te nowe rozwiązanie. Jak jednak rozpocząć, ażeby dojść do tego, czy zielone produkty okażą się tym czymś dla nas? Na pewno powinniśmy sprawdzić na sobie organiczne, natłuszczające masło do ciała i naturalny scrub do ciała. Przywołane pozycje stają się godne zainteresowania i coraz łatwiej można je kupić. Jest możliwym również zabrać się za ich samodzielne wykonanie. Natłuszczające masło do ciała złożone z masła shea, czy też kakaowego to niezwykły podarunek, w szczególności na zimowy okres. Naturalny scrub do ciała także oznacza idealny naturalny kosmetyk na początek. Wytworzony samodzielnie, na przykład z mielonej kawy czy cukru z suplementem soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem kokosowym kosztuje tyle co nic, a działa fenomenalnie, gwarantując nieprzeciętnie urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

W imię uzupełnienia

Otwierając historię z eko-kosmetykami łatwo wlecieć w jedną z zasadzek stawianych przez wytwórców. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach przyciąga hasłami w rodzaju „bio” czy „zielone”, niestety najczęściej są to tylko slogany. Należy więc czytać indeks komponentów interesujących nas wyrobów. Pożytecznie jest także podszkolić się, choćby z pomocą sieci, w zakresie tego, które ze składników faktycznie są naturalnego pochodzenia i dobroczynne, które natomiast niekoniecznie zdrowe.

Artykuł napisany dzięki
wildbliss.pl

Comments are closed.