Posted by admin On Styczeń - 25 - 2015 Komentowanie nie jest możliwe

Profesjonalna zabawa zespołowa to oczywiście Kulminacyjny moment odpowiadającego na potrzeby kursantów szkolenia przywódczego czy konferencji. Z tego też powodu wykładowcy musza niejednokrotnie spędzić ładnych kilka wieczorów nad napisaniem autorskiej zabawy szkoleniowej. Często też chcą opatentować utwór tak by potem zarabiać na prawach autorskich. Zarobki z dobrze opracowanego narzędzia mogą czasami siegać kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Nawet gdy musimy założyć podatek. Tak czy siak nikt nie pogardzi takimi kwotami. Na tyle są to duże kwoty, że wielu szkoleniowców w naszym kraju kształtuje swoje przychody w dominującym stopniu ze sprzedawania gier.
W forum dyskusyjnym Goldenline jest prowadzona właśnie mała kłótnia w której menedżerowie HR toczą potyczki w temacie potencjalnego aczkolwiek oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Spory prawne toczą się w wątku poświęconego opiniom o konsultantach Training Partners
Poruszane kwestia wyzwoliły adrenalinę debatujących specjalistów do spraw szkoleń. Każda osoba ma w oparciu o zaledwie parę informacji wyrobione kategoryczne wnioski. Analizowane są możliwości zaangażowania prokuratora. Polecamy samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego ? problem praw autorskich narzędzi trenerskich jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Trenerzy ealizujący seminaria dla przywódców, treningi online czy wyjazdy integracyjne mają ciężki orzech do zgryzienia. Także precedensy z poprzednich sporów sądowych nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do debaty.

Comments are closed.